Kimi Antonelli heeft op indrukwekkende wijze zijn thuisrace gewonnen vanaf de negentiende startpositie. De Italiaan moest vanwege motorstraffen achteraan starten, maar wist zich voor de rode vlag al op te werken naar de twaalfde plaats. Na de herstart zette Antonelli zijn opmars voort en reed hij snel het gat dicht naar George Russell en Max Verstappen, die vooraan met elkaar in gevecht waren.
Antonelli passeerde Verstappen en kwam vervolgens achter zijn teamgenoot Russell terecht. De twee Mercedes coureurs vochten meerdere ronden om de leiding, totdat het team ingreep. Tijdens een latere Virtual Safety Car maakte Antonelli een extra pitstop voor een nieuwe set mediums. Op de verse banden reed hij opnieuw snel door het veld en sloot hij aan bij Russell.
Bij zijn eerste poging om Russell te passeren schoot Antonelli nog door het grind. Niet veel later plaatste hij opnieuw een aanval en deze keer slaagde hij er wel in om zijn teamgenoot te passeren. Daarmee schreef Antonelli geschiedenis: hij is de eerste Italiaanse coureur sinds Ludovico Scarfiotti in 1966 die de Grand Prix van Italië op Monza wist te winnen.
Alpine zorgde zaterdag voor een grote verrassing op Monza. Tegen alle verwachtingen in wist Pierre Gasly de pole position te veroveren. Daarmee werd Alpine pas het derde team dat dit seizoen een pole position wist te pakken, nadat eerder alleen McLaren en Mercedes daarin waren geslaagd. Gasly werd bovendien pas de vierde verschillende polesitter van het seizoen, na Kimi Antonelli, George Russell en Lando Norris.
In de race beschikte Alpine echter niet over de snelheid om de vier topteams te kunnen volgen. Gasly wist desondanks een uitstekende zevende plaats te behalen. Ook Franco Colapinto herstelde zich knap na een grote fout in de eerste ronde. De Argentijn vocht zich terug en kwam uiteindelijk als negende over de finish.
Ferrari heeft opnieuw geen succesvolle thuisrace op Monza gekend. Nadat het team vorig jaar al minder sterk voor de dag kwam, verliep de editie van dit jaar nog een stuk teleurstellender. In de kwalificatie wist Ferrari ternauwernood Q3 te bereiken. Lewis Hamilton plaatste zich met slechts 0,001 seconde verschil voor het laatste kwalificatiedeel, terwijl Charles Leclerc met een marge van slechts 0,008 seconde doorging.
Ook in de race ging het al vroeg mis. In de tweede bocht duwde Leclerc Hamilton in het grind, waardoor de Brit terugviel naar de tiende plaats. Een ronde later crashte Leclerc op hoge snelheid in de Curva Alboreto. De Monegask kreeg daarbij een impact van maar liefst 50G te verduren.
Hamilton kon de schade voor Ferrari vervolgens slechts beperkt herstellen en kwam niet verder dan de zesde plaats. Daarmee kende Ferrari zijn slechtste resultaat tijdens de Grand Prix van Italië op Monza sinds 2020.
De Formule 1 reist door naar de Grand Prix van Madrid. De allereerste editie van deze Grand Prix wordt verreden op het gloednieuwe Madring Circuit. De Grand Prix van Madrid is bovendien alweer de laatste Europese race van het seizoen. Bekijk hier onze volledige Formule 1 kalender voor het seizoen 2026.

Race Experience BV en Race Experience Ticketing BV werken direct met Lokale partners/promotors en zijn geautoriseerd wederverkoper voor event tickets. Zij zijn op geen elke manier verbonden met bedrijven die verbonden zijn aan de Formule 1. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX en alle gerelateerde merken en/of trademarks van Formula One Licensing.
We gebruiken cookies om uw browserervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud te tonen en ons verkeer te analyseren. Door op "Akkoord" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies.
Geen producten in de winkelwagen.